شرکت ب ام و با معرفی کانسپت جدید خود با نام «جینا » دوستداران اتومبیل را شگفت زده کرد. جینا یک اتومبیل روباز دو نفره است و دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در هیچ اتومبیل دیگری دیده نشده است. جینا به نوعی مخفف عبارت «هندسه و کارایی در سازگاری N » است و حرف N نیز به معنی« نامحدود» است. این خودرو به نوعی معرف خودروهای آینده ب ام و است و طرح روان و جذاب آن در ب ام و های آینده نیز دیده خواهد شد. چراغ های کشیده و برجستگی هایی که روی بدنه دیده می شود چهره این رودستر را عضلانی تر و جذاب تر نشان می دهد. طراحان ب ام و با ظرافت تمام احجام مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده اند تا هر قسمت این خودرو در عین زیبایی با سایر قسمت ها هماهنگ باشد. محل قرارگیری آینه ها نیز در نوع خود جالب است و خود نشانه ای از بلند پروازی های ب ام و در طراحی این خودرو است. مهم ترین ویژگی این خودرو که برای اولین بار است دیده می شود استفاده از پارچه برای پوشش بدنه و متحرک بودن زوایا و قسمت های مختلف بدنه است. 
اسکلت فلزی این خودرو به وسیله موتورهای الکتروهیدرولیکی نصب شده تغییر شکل می دهد و جا به جایی این قسمت فلزی منجر به تغییر شکل برخی از اجزای خودرو می شود. به طور مثال چراغ های این خودرو در حالت خاموش بودن اتومبیل مخفی شده و هنگام روشن کردن خودرو نمایان می شود. سایر قسمت های بدنه از قبیل درها پانل های کناری و لبه ی صندوق عقب نیز قابل تغییر شکل دادن است.کابین جینا نیز همانند بیرون آن قابل تغییر است و می تواند به اختیار راننده تغییر شکل دهد. طراحی داشبورد فرمان و سایر ادوات در عین سادگی گیرا و جذاب است و همانند اغلب خودروهای آینده نگر از پیچیدگی و شلوغی در این بخش خبری نیست. ترکیب رنگ های قهوه ای مشکی و نقره ای سنگینی و صلابت خاصی به طرح بخشیده و در عین حال از جنبه های اسپرتی که از یک ب ام و انتظار می رود نکاسته است. جینا بر روی پلاتفرم مدل Z۸ ساخته شده و موتوری ۸سیلندر در زیر کاپوت پارچه ای آن قرار گرفته است.
بقیه در ادامه مطلب.............

to Revolutionize Car Design


 

در اینجا میخوام در باره ی مدل مفهومی شرکت بی ام و بگم که با یه طراحی فوق العاده به یکی از جذاب ترین اتفاقات دنیای خودرو تبدیل شده.BMW GINA نام این مدل رویایی بی ام وست که با طراحی عجیب و جدید بسیار جذاب است.
در توضیحات ذكر شده بود این اتومبیل تحولی بزرگ در طرح-مصالح و قابلیت انعطاف پذیری اتومبیل به وجود اورده!
این طرح در برابر مصالح سنتی فلز و پلاستیك قرار داره و در اون از مصالح انعطاف پذیر استفاده شده به طوری كه حتی شكل ظاهری اتومبیل هم تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته!

شما چیزی بنام کاپوت یا صندوق عقب مشاهده نمیکیند! این خودرو دربی است به طراحی های نوین خودرو که در آن از قطعات کلاسیکی چون دربکاپوت و ... پیروی نمیشود.

راننده ی این خودرو ی رویایی تنها با فشردن یک دکمه حفره ای در جلوی ماشین ایجاد میکند که پس از مدتی موتور و متعلقات آن بطور کامل نمایان میشود!درب های این خودرو در زمانی که باز میشوند ،همچون پوست حیوانات تغییر شکل میدهد و جمع میشود و نمونه ای از یک جانور است!

پوشش این خودرو الیاژی از المینیوم است که حالت الاستیک خود را حفظ میکند و در مواقع نیاز تغییر شکل میدهد.
شکل و شمایل این خودرو ،یک اسپرت یا به نحوی سوپر اسپرت تمام عیار را نشان میدهد. این مدل کانورتیبل دارای شیشه ی دو تکه همچون روستر های قدیم است.
درحالت عادی و چراغ خاموش چیزی بنام چراغ دیده نمیشود!
وقتی راننده نیاز به چراغ دارد با فشردن یک دکمه موجب باز شدن چشم های جینا میشود!
و چراغ های مخفی این خودرو به نمایش در میآیند. چراغ جلو های این خودرو ودر زمان روشن شدن همچون پلک زدن جانوران میباشد و باز و بسته مشود
روی چراغ های عقب نوعی آلیاژ شفاف وجود دارد که در زمان روشن شدن چراغها نور از آنها میگذرد. و بطور کلی چراغ های عقب همیشه پنهان هستند و مانند چراغ های جلو پلک نمیزنند.

و در آخر باید بگم که 2 تا ویدیو براتون گذاشتم که با چشمای خودتون زیبایی این ماشین رو ببینید....

ویدئو شماره یک                                ویدئو شماره دو

..