به تازگی شرکت پژو فرانسه مدل های چهاردر و پنج در جدید 308 را در نمایشگاه بین المللی اتومبیل فرانکفورت IAA به نمایش خواهد گذاشت.و در کنار آنها مدل جدید 308 RCZ را معرفی خواهد کرد.

 

به تازگی شرکت پژو فرانسه مدل های چهاردر و پنج در جدید 308 را در نمایشگاه بین المللی اتومبیل فرانکفورت IAA به نمایش خواهد گذاشت.و در کنار آنها مدل جدید 308 RCZ را معرفی خواهد کرد.

این مدل جایگزین مدل 307 فعلی خواهد شد که در سال 2006 تغییراتی در ظاهر و داخل آن داده شد. در کنار این مدلها، برای ورود به بازار اتومبیل های اسپرت دو نفره کوچک، مدل جدیدی را به نام 308 RC Z معرفی خواهد کرد. این شرکت با معرفی این مدل، رقیبی برای آئودی TT به حساب خواهد آمد. برای کاهش وزن در این مدل، از آلومینیوم در کمک فنرها و شاسی ،فبیر کرین در بخش های داخلی و پلی کربنات در شیشه عقب استفاده شده است. نیروی محرکه از نوع 6/1 لیتر اسپرت RC است و تا زمان تولید انبوه، حدود 43 اسب بخار افزایش پیدا می کند که از 175 تا 218 اسب بخار برخوردار خواهد بود. این مدل در زمان 7 ثانیه از حالت سکون به سرعت یکصد کیلومتر در ساعت می رسد و توان دستیابی به حداکثر سرعت 235 کیلومتر در ساعت را دارد. از ویژگی های ظاهر این مدل می توان به رینگ های 19 اینچ و حالت خمیده سقف و شیشه عقب اشاره کرد. امکان ایجاد چنین خمیدگی با شیشه های ایمنی معمولی اتومبیل امکان پذیر نمی باشد.